Kotły, Ogrzewanie

Nie ma jak w domu

Ciepły dom to taki, do którego chętnie wracamy i gdzie czujemy się komfortowo. Odpowiednią temperaturę możemy uzyskać na różne sposoby. Decydując się na ogrzewanie domu, warto wybrać takie, które jest tanie bezpieczne i bezobsługowe. Zobacz więcej na https://www.broetje.pl/

Zrezygnuj z tradycji

Piece do centralnego ogrzewania przez lata były udoskonalane i unowocześniane tak, aby ich użytkownikom sprawiały jak najmniej problemów. Konstruktorzy i projektanci szczególny nacisk kładli też zawsze na coraz większe bezpieczeństwo tych urządzeń. W efekcie tych działań powstały piece kondensacyjne, które na dobre wyparły z rynku tradycyjne kotły. Ich największą zaletą jest wysoka sprawność. Piece te są bowiem tak skonstruowane, że wykorzystują również ciepło, które jest zawarte w spalinach, a jednocześnie charakteryzuje je bardzo mała utrata ciepła. Piec co kondensacyjny może być podłączony zarówno do tradycyjnych grzejników, jak i być wykorzystywany do ogrzewania podłogowego. Z kotłami tradycyjnymi łączy je to, że służą do podgrzewania wody oraz ogrzewania budynków. Nowoczesne technologie zastosowane do ich budowy sprawiają, że kotły te pozwalają na oszczędność paliwa, a dzięki temu płacimy niższe rachunki za ogrzewanie.

Temperatura pod kontrolą

Kocioł kondensacyjny może być niewielkich rozmiarów, dzięki czemu nie musimy przeznaczać na niego specjalnego miejsca i możemy zrezygnować z kotłowni. Równie dobrze możemy go zainstalować w łazience, kuchni czy innym pomieszczeniu. Jeżeli piec co kondensacyjny zamierzamy zainstalować w nowym domu, który dopiero będziemy budować, to również możemy zaoszczędzić na kosztach. Nie musimy bowiem inwestować w budowę komina, który przy tego rodzaju ogrzewaniu jest zbędny. Spaliny na zewnątrz możemy odprowadzać poprzez ścianę budynku. Nowoczesne kotły kondensacyjne są wyposażone w regulatory, które pozwalają na ustawienie takiej temperatury w domu, jaka nam najbardziej odpowiada. Częstym paliwem wykorzystywanym w piecach kondensacyjnych jest gaz, dlatego muszą one być bardzo bezpieczne, Wyposaża się je między innymi w ciśnieniowy czujnik braku wody, zawór bezpieczeństwa i automatyczny odpowietrznik oraz termometr. Dzięki temu temperatura i inne ważne parametry możemy mieć stale pod kontrolą.