Kotły, Ogrzewanie

Nowoczesność i bezpieczeństwo

Kotły kondensacyjne to rozwiązanie na miarę czasów. Są zarówno ekologiczne, bezpieczne, jak i oszczędne. A te cechy udało się osiągnąć dzięki zastosowaniu do ich produkcji nowoczesnych technologii. Zobacz więcej na https://www.broetje.pl/

Prosta obsługa

Na szczególną uwagę zasługują kotły kondensacyjne wykonane w technologii EVO. Stosowana jest ona do produkcji pieców, które korzystają z różnego rodzaju gazów. Kotły te charakteryzują się długą żywotnością i niezawodnością, dzięki czemu są urządzeniami, które mogą nam służyć przez długie lata. W tych nowoczesnych kotłach stosuje się między innymi nano powłokę, dzięki której aluminiowe kotły oczyszczają się same i nie musimy się troszczyć o to, by utrzymać je w czystości. Powłoka ta jest także zabezpieczeniem kotłów przed korozją. Technologia EVO przynosi właścicielom pieców same korzyści. Kotły w niej wykonane są uniwersalne i mogą współpracować z instalacją, która została wykonana wcześniej niż opracowano tę technologię. Łatwo dostępne są też części zamienne, więc w przypadku awarii nie trzeba wymieniać całej instalacji. Tego rodzaju nowoczesne piece gwarantują również oszczędne ogrzewanie, bowiem zużywają zdecydowanie mniej gazu niż tradycyjne. Wyjątkowość tej technologii polega także na tym, że kotły są bardzo łatwe w obsłudze i eksploatacji.

Tak to działa

Dla zrozumienia na czym polega działanie kotłów kondensacyjnych i ich wyjątkowość, warto poznać definicję kondensacji. To pojęcie z fizyki oznaczające przechodzenie ze stanu lotnego w stan ciekły, co potocznie nazywa się skraplaniem gazu. W kotle kondensacyjnym znajduje się paliwo oraz powietrze, a w efekcie spalania powstaje mieszanina gazów. Te nowoczesne kotły sprawdzają się nawet w niskich temperaturach, przy silnych mrozach. Wszystko wskazuje na to, że przed nimi świetlana przyszłość – są ekologiczne, trwałe, bezpieczne i pozwalają na duże oszczędności. Jest to więc inwestycja, która nam się zwróci, bo rachunki za ogrzewanie będą zdecydowanie mniejszy niż przy korzystaniu z tradycyjnych pieców węglowych. Jednocześnie koszt zakupu kotła kondensacyjnego jest porównywalny z kosztami zakupu tradycyjnego.